Haber Detayı
01 Haziran 2015 - Pazartesi 12:23
 
26 Branşta İl Spor Merkezi Açılıyor
Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, öğrencilerin boş zamanlarını sporla değerlendirmeleri için 26 branşta “İl Spor Merkezleri” açacaklarını söyledi.
Spor Haberi
26 Branşta İl Spor Merkezi Açılıyor

Ataşbak, Adana’nın kano, kürek, yüzme ve atletizmde Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) olduğunu, altyapıyı güçlendirmek, sporu tabana yaymak için her yıl olduğu gibi İl Spor Merkezleri açacaklarını, bunun hazırlıklarının tamamlandığını ifade etti.

Yüzme havuzlarının sezona hazırlandığını, spor salonları ve diğer tesislerin eksiklerinin giderildiğini belirten Ataşbak, şöyle devam etti:

“Sporun tabanını okullar oluşturuyor. Öğrencilerin boş zamanını sporla değerlendirmeleri, kötü alışkanlıklardan uzaklaşmaları için 26 branşta il spor merkezi açacağız. Yüzmenin dışında tüm branşlar ücretsiz olacak. İl Spor Merkezleri’nde diplomalı, deneyimli antrenörler görev yapacak. Hedefimiz, hem 4 branşta TOHM’a hem de milli takımlara yeni yetenekler kazandırmaktır. Geçen yıl, 81 il arasında nüfus oranına göre il spor merkezlerine başvuran öğrenci sayısında Türkiye genelinde önemli bir konumdayız. Bu sezonda yoğun başvuru olacağına inanıyoruz. Çünkü veliler, çocuklarını emin ellere teslim etmeyi arzuluyorlar. Devlet ciddiyetinde açacağımız kurslarla kentimizdeki çocukları sporla tanıştıracağız.”

-HANGİ BRANŞLARDA İL SPOR MERKEZİ AÇILACAK?-

Ataşbak, engellilerin içinde spor merkezleri açılacağını, İl Spor Merkezleri’ne kayıtların sürdüğünü, okulların da tatile girmesiyle antrenmanların  29 Haziran Pazartesi günü başlanacağını, öğrencilerin nüfus kağıdı fotokopisiyle spor servisine başvurmalarını istedi.

Bu arada, Adana’da açılacak kurslar şöyle:

Atletizm, Badminton, basketbol, bisiklet, cimnastik, halk oyunları, tekvando, halter, hentbol, güreş,  satranç, kano, karate, kickboks, kürek, masa tenisi, futbol, okçuluk, oryantring, step, aerobik, fitness, tenis, voleybol, yelken, yüzme ve judo.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri