Haber Detayı
29 Ağustos 2021 - Pazar 09:49
 
Akif Kemal Akay Zafer Haftasında HALK PAZARI müjdesi verdi
Gündem Haberi
Akif Kemal Akay Zafer Haftasında HALK PAZARI müjdesi verdi

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın başta kooperatifler olmak üzere temel gıda ürünlerini; üreticiden tüketiciye ulaştırmak amacıyla planladığı “Seyhan Halk Pazarı”nın ilki Yeşilyurt Mahallesinde hizmete girdi. Vatandaşla birlikte pazardan alış-veriş yapan Başkan Akay, “Başta kooperatifler olmak üzere üreticiden direk aldığımız ürünleri ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşımıza daha uygun fiyata sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

 

Kooperatifleri desteklemek ve halka daha kaliteli ürünü uygun fiyata sunabilmek amacıyla faaliyete geçen “Seyhan Halk Pazarı” vatandaşa kapılarını açtı. Halk Pazarını, ilk hizmet gününde ziyaret eden Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, ürünleri inceledi ve çalışmaları takip etti. Başkan Akay, daha sonra müşterilere açılan Halk Pazarından alış-veriş yaptı.

 

 

PAZARA ALIMLAR, BELEDİYENİN ÜRETİMİNDEN VE KOOPERATİFLERDEN

 

Projenin amacının kooperatif-Birlik gibi yerel üreticileri desteklemek, ekonomik sıkıntı yaşayan tüketiciye uygun fiyatla ürünleri sunmak ve Adana ekonomisine bir nebze olsun canlılık katmak olduğunu ifade eden Başkan Akay “Bu amaçla alımları; kooperatifler, birlikler ve kamudan yapıyoruz. Belediye olarak imal ettiğimiz ürünleri de pazarda halkımıza sunuyoruz” dedi.

 

 

AKAY “ÜRETENE DESTEK, TÜKETENE KOLAYLIK SAĞLIYORUZ”

 

Projenin çok yakın zamanda gelişeceğine inandığını aktaran Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay şöyle devam etti;

 

“Çok sayıda kooperatif olması nedeniyle pazarımızın daha da gelişeceğini düşünüyoruz. Özellikle kadınlarımızın ürettiği ürünler başta olmak üzere çok ciddi üretim mevcut. Bu potansiyeli kullanarak üretene destek, tüketiciye de kolaylık sağlamak istiyoruz. Üretici ile tüketiciyi buluşturduğumuz projeyi en üst seviyeye taşıdığımızda “Seyhan Halk Pazarı”nı;  Adana ekonomisini bir nebze olsun canlandıran, üretene satış olanağı sağlayan, tüketicinin uygun fiyata ihtiyacını karşılayan bir kurum yapmış olacağız. Bunu gerçekleştireceğimize gönülden inanıyorum”

 

 

BELEDİYE ÜRETİYOR, VATANDAŞA UCUZ FİYATA SUNULUYOR

 

Seyhan Halk Pazarı”nda Kozmetik ürünleri hariç tüm ürünlerin satışı gerçekleştiriliyor. Pazarda satışı gerçekleştirilen ürünlerin büyük bölümü üreticiden ilk elden alınıyor. Pazarda ayrıca Seyhan Belediyesince üretimi gerçekleştirilen; bütçe dostu bulaşık deterjanı, ahşap temizleyici gibi genel temizlik ürünlerinin de satışı yapılıyor. “Seyhan Halk Pazarı” haftanın 7 günü saat 08.30  - 20.00 saatleri arasında faaliyet gösterecek.

--------------- 

 

 

Başkan Akay’dan “Zafer Bayramı” mesajı

 

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda “Tarihin hiçbir döneminde esaret ve işgal altında yaşamamış bir ulusun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 30 Ağustos ruhunun verdiği güç ve güvenle bugünlere gelmiştir. Ve bugünlerden geleceğe aynı güç ve aynı güvenle uzanacaktır” dedi.

 

30 Ağustos 1922'nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkumandanlığında zafere ulaşılan tarih olduğunu anımsatan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay “Bu tarih aynı zamanda, Türk insanının tebaa olmaktan çıkıp, tüm bireylerinin aynı ve eşit haklara sahip olduğu, bağımsız bir devlet olmasının da başlangıcıdır. Lozan Antlaşması sonrasında Atatürk ilke ve devrimleri ışığında kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 30 Ağustos ruhunun verdiği güç ve güvenle bugünlere gelmiştir” diye konuştu.

 

“ATATÜRK’ÜN GÖSTERDİĞİ BİLİM VE AKIL YOLUNDA İLERLEMELİYİZ”

 

Türkiye Cumhuriyetinde, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, çocuğuyla yetişkiniyle birlikte, adalet, barış ve huzur içinde yaşamasının herkesin ortak temennisi olduğunu aktaran Başkan Akay “Bunu hayata geçirmenin görevi, bu Cumhuriyetin insanları olarak hepimizindir.  Bunun ilk şartı, Atatürk’ün gösterdiği bilim ve akıl yolunda ilerlemektir.” dedi.

 

“30 AĞUSTOS HER TÜRLÜ KARANLIĞA GÜNEŞ OLMAYA DEVAM EDECEK”

 

Başkan Akay şöyle devam etti;

 

“Bizler Türk ulusu olarak, 99 yıl önce bugün Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 30 Ağustos Zaferi ile sonsuza kadar sürecek bir kahramanlık destanına imza attık. Bu zaferle ulusumuz bağımlılığa, köleliğe, boyunduruğa ve teslimiyete karşı en güzel, en cesur karşılığı vermiştir. Bu Büyük zafer; demokratik, laik, sosyal, hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti ve halkınındır. 30 Ağustos, ülkemizi tehdit etmeye, bölmeye ve karıştırmaya çalışan her türlü karanlığa karşı daima Güneş olmaya devam edecektir. Ulusumuzun yeniden dirilişini taçlandıran 30 Ağustos Zaferini  canlarıyla, kanlarıyla kazandıran başta Başkumandan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akif, Kemal, Akay, Zafer, Haftasında, HALK, PAZARI, müjdesi, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri