Haber Detayı
09 Ağustos 2018 - Perşembe 10:40
 
ASKİ'den bir ilk daha... Oprukçu açıkladı...
Gündem Haberi
ASKİ'den bir ilk daha... Oprukçu açıkladı...

Adana'nın dört bir yanında başarılı projelere imza atan ve sorunları ivedilikle çözen Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Hüseyin Oprukçu yüksek teknolojik donanımı sayesinde Adana'da bir ilke imza atıyor. 
ASKİ ekipleri tarafından şehrin en işlek bulvarlarından olan Turgut Özal Bulvarı'na mikro tünel yöntemi ile yağmur suyu hattı yapımı son hız devam ediyor. 

 


Proje kapsamında Turgut Özal Bulvarı üzerindeki şaft odaları ve yağmur suyu bağlantıları hariç herhangi birkazı yapılmadan mikro tünel sistemi ile yağmur suyu borusu döşeme işlemi gerçekleştiriliyor. Bu sayede çalışmalar esnasında şaft odaları ve yağmur suyu ızgara bağlantıları hariç trafik akışında aksama yaşanmasının da önüne geçilmiş olunuyor. 

 


1600 ve 1800 mm çapındaki betonarme boruların kullanıldığı projenin toplam uzunluğu 4.164  metreye ulaşacak olup; 2.141 metre uzunluğunda da yağmur suyu ızgara bağlantısı yapılacak. Bugüne kadar 3 adet şaft odasının kazısı tamamlandı.
Söz konusu proje tamamlandığı zaman yağışlı günlerde oluşabilecek su baskınları ve sel ihtimali ortadan kalkmış olacak ve bu sayede olumsuz hava koşullarında çevre sakinleri ile esnafların tüm sorunları son bulacak. 
Turgut Özal Bulvarı'nda yoğun mesai harcayan ASKİ ekiplerinin özverili çalışmaları neticesinde, çalışmanın belirlenen bitim tarihinden önce tamamlanması hedefleniyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri