Haber Detayı
09 Temmuz 2015 - Perşembe 10:37
 
Çukurova’dan Yaylalara Çıkarma
Çukurova Belediyesi, yaz aylarında yoğun nüfus artışına sahne olan Pozantı ve yaylalarına da temizlik hizmeti götürmeye başladı. Başkan Soner Çetin’in talimatıyla verilen hizmet alkışlarla karşılanırken Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Siyaset üstü bir paylaşım” diyerek Çetin’e teşekkür etti.
Gündem Haberi
Çukurova’dan Yaylalara Çıkarma

100 KM UZAĞA BİLE TEMİZLİK HİZMETİ

Çukurova İlçe Belediyesi, özellikle yaz aylarında nüfusu birkaç katına çıkan Adana’nın Pozantı ilçesiyle Tekir ve Bürücek yaylalarına temizlik hizmeti vererek çıkarma yaptı. Aşırı nüfus birikmesi yüzünden ilçe merkezinde ve yaylalarda oluşan ‘çöp dağları’ üzerine Çukurova Belediyesi 100 km uzaktaki beldeler için harekete geçti. Yöre halkından birçok kişinin, bizzat Başkan Soner Çetin’i arayarak “Başkanım yazları yayladayız. Buraya da hizmet getirebilir misiniz?” diye talepte bulunduğu öğrenildi. Çetin’in talimatı üzerine temizlik ekipleri Pozantı, Tekir ve Bürücek’e hareket etti.

TEMİZLİK ARACINI GÖREN ALKIŞLADI  

Çukurova Belediyesi logosunun yer aldığı temizlik araçlarından oluşan konvoy Pozantı ilçesi ile yaylalara ulaştığında vatandaşlar tarafından önce şaşkınlıkla, ardından alkışlarla karşılandı. Temizlik İşleri Müdürü Saniye Arslantaş’ın eşlik ettiği temizlik hizmeti sırasında zabıta görevlileri de “Çukurova Belediyesi Pozantı halkının, Bürücek ve Tekir yaylalarında oturan vatandaşlarımızın yanındadır” diye anons yaptı. Birçok vatandaşın da temizlik araçlarının fotoğrafını çekerek sosyal medyada paylaştığı ve teşekkür yorumları yaptığı görüldü.

“SİYASET ÜSTÜ BİR SEVGİ PAYLAŞIMI”

Çukurova Belediyesi’nin 100 km uzaklıktan gelip temizlik hizmeti vermesi üzerine Pozantı İlçe Belediye Başkanı Mustafa Çay da sevincini sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta dile getirdi. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in yaklaşımının “siyaset üstü bir sevgi paylaşımı” olduğunu ifade eden Başkan Çay, “Bu yapılan hem insana saygıdır hem de demokrasi adına ayrı bir güzelliktir. Sayın Soner Çetin’in tavrı örnek bir tavırdır” diye konuştu. Pozantı’nın Adana’nın ayrılmaz parçası olduğuna dikkat çeken Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Yeter ki gücümüz yetsin, yeter ki istensin, yeter ki yaraya merhem olalım, biz orada oluruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çukurova, Belediyesi, yaz, aylarında, yoğun, nüfus, artışına, sahne, olan, Pozan
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri