Haber Detayı
27 Aralık 2017 - Çarşamba 07:46
 
Çukurova Belediyesi KOSGEB İşbirliği
Ekonomi Haberi
Çukurova Belediyesi KOSGEB İşbirliği

BAŞVURULAR BAŞLADI

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Türkiye’nin en büyük sorunu olan işsizliğe çözüm için ürettiği projelerle, işsizlere istihdam kapısı açmaya devam ediyor. İşsizliği azaltmak amacıyla, KOSGEB ve İşkur ile işbirliği yapan Çukurova Belediyesi, yeni dönem KOSGEB başvurularının başladığını duyurdu. KOSGEB Girişimcilik Kursuna başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar başvurularını Çukurova Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğüne gelerek yapabilecek.

İŞ KURMAK VE KENDİ İŞİNİN PATRONU OLMAK İSTEYENLER...

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Türkiye’nin en büyük sorunu olan işsizliğe çözüm için ürettiği projelerle binlerce kişiye iş kapısı açıyor. Başkan Çetin, göreve geldiği yıl kurduğu İstihdam Birimi ile 7 bin işsize iş bulunmasını sağlarken, KOSGEB Girişimcilik Kursu ile yüzlerce girişimcinin hibe desteği almasına imkan tanıyor. Çukurova Belediyesi’nin, KOSGEB işbirliği ile açtığı kurslara katılan yüzlerce girişimciye sağlanan hibe desteğinden yararlananların bir kısmı kendi işlerini kurdular. Yeni dönem Çukurova Belediyesi KOSGEB Girişimcilik Kursuna başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar başvurularını Çukurova Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğüne gelerek yapabilecek.

YÜZLERCE GİRİŞİMCİYE HİBE DESTEĞİ

Çukurova Belediyesi olarak, KOSGEB Girişimcilik Kurslarına önem verdiklerini ve girişimcilerin yoğun taleplerine karşılık vermeye çalıştıklarını belirten Başkan Soner Çetin, gerçek girişimcilerin tespit edildiği kurslarla yüzlerce işyeri sahibine karşılıksız hibe sağladıklarını söyledi. KOSGEB kursları için başvuruların başladığını ve kursların yıl içerisinde belirli zamanlarda devam edeceğine dikkat çeken Çetin, “Her seferinde üzülerek belirtiyorum ki malesef Adanamız işsizlikte Türkiye şampiyonu. Belediyelerin işsizlik sorununu çözmesi mümkün değil ancak biz projelerimizle istihdama çok ciddi bir katkı yapıyoruz. KOSGEB eğitimini ve girişimcilik kurslarını çok önemsiyorum. Çünkü üretim olmayan yerde işsizlik sorununu çözmemiz mümkün değil. KOSGEB'in şu ana kadar verdiği 5 bin sertifikada bizim de imzamız var. Kursiyerlerimiz hibelerini alıp işyerlerini kuruyor ve kendi işlerinin patronu oluyorlar. İş yerlerinin açılışına da büyük bir mutlulukla bizzat ben yapıyorum” dedi.

İSTİHDAM BİRİMİ SON SÜRAT ÇALIŞIYOR

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, göreve geldikten 6 ay sonra belediyeye yapılan 40 bin iş başvurusunu görünce ekibini toplayarak bir İstihdam Birimi oluşturdu. Belediye bünyesinde faaliyet gösteren İstihdam Birimi’nde belediyeye gelen tüm iş başvuruları alınıp, taleplere göre uygun iş bulunuyor. Türkiye İş Kurumu ile de irtibat halinde çalışan Çukurova Belediyesi İstihdam Birimi, çalışmak isteyen herkesi iş sahibi yapıyor. Son verilere göre İstihdam Birimi şu ana kadar 8 binin üzerinde vatandaşa iş buldu. İstihdam Birimine başvurular ve işe yerleştirmeler devam ediyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri