Haber Detayı
01 Haziran 2015 - Pazartesi 12:20
 
Duyarsız Siyasilere Oy Yok!
Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO), Genel Kurul çalışmalarının bitmesinin ardından Yeni oluşan Yönetim Kurulu ile yapılan ilk toplantıda, önümüzdeki günlerde yapılacak Genel Seçimlerde izlenecek yol haritasını belirledi.
Yaşam Haberi
Duyarsız Siyasilere Oy Yok!

Yönetim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan KİHAYKO Yönetim Kurulu Başkanı Metin YILDIRIM şöyle konuştu:“KİHAYKO olarak ülke genelinde sokak hayvanlarına yönelik yapılan şiddet, itlaf ve katliamlara karşı ciddi ve aktif çalışmalar yürütmekteyiz. STK bilincine ve kültürüne uygun çalışmalarımızla öncelikli olarak uzlaşı içerisinde çözüm üreten ve çaba gösteren bir kurumsallık çizgisindeyiz.2004 yılında mevcut siyasi iktidar tarafından çıkarılmış olan 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu maalesef günümüz koşullarındaki çağdaş normlara uygun bir yasa değildir. Mevcut yasa değiştirilerek Avrupa standartlarında yasal düzenlemeler yapılarak; kalıcı ve radikal çözümler düşünülmelidir.” 

7 Haziran Genel Seçimlerine dikkat çeken Yıldırım şöyle devam etti; Ülkemizde hayvan sever camia olarak adlandırılan kesimin varlığını hiçbir siyasi partinin önemsememe lüksü yok. Bu seçimlerin sonucunu ve hatta kaderini değiştirecek potansiyele sahip hayvan sever kitlenin oylarını azımsayan siyasetçiler sandıkta hüsrana uğrayacaktır.  Hayvanların oy kullanma şansı olmayabilir; ama bugün ülkemizde seçimde oy kullanacak yüzbinlerce hayvan sever insanımız var. Bu kesimi tüm siyasi partiler ciddiye almalıdır. Ve biz buradan açıkça söylüyoruz. Hayvan haklarını hiçe sayan ve parti tüzüklerine koymayan hiçbir siyasi partiye oy vermeyeceğiz.  Hayvan sever camia; seçimlerde ideolojik yaklaşımı olmayan ve sadece hayvana endeksli düşünen topluluktur. Bu topluluğun istem ve talepleri seçime giren tüm siyasi partiler tarafından önemsenmeli ve dikkate alınmalıdır. 

Seçime girecek olan siyasi partilerin en kısa zamanda hayvan hakları konusundaki proje ve yapacakları yenilikleri açıklamalarını beklediklerini söyleyen YILDIRIM; “DUYARSIZ SİYASİLERE OY YOK. Bizlerden asla oy beklemesinler” dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri