Haber Detayı
01 Eylül 2020 - Salı 15:07
 
Facebook'tan ÇAKICI'ya YASAK!
Gündem Haberi
Facebook'tan ÇAKICI'ya YASAK!

Facebook yönetimi, geçtiğimiz aylarda yasalaşan infaz düzenlemesiyle cezaevinden tahliye edilen Alaattin Çakıcı ile ilgili çifte standart uygulamaya başladı.

Facebook'un Alaattin Çakıcı ile ilgili aldığı yasaklama kararı tepki çekti. Alaattin Çakıcı'nın 30 Ağustos ile ilgili açıklamalarına yer verdiğimiz haberimiz Facebook tarafından aykırı bulundu ve sayfamızın kapatılacağı uyarısı yapıldı.Bebek katili Abdullah Öcalan'ın, Narko teröristlerin ya da Uluslararası teröristlerin video, fotoğraf veya haber içerikleri herhangi bir sansüre uğramazken, Facebook yönetimi Alaattin Çakıcı haberleri ve görsellerine sansür uyguluyor.

 

 

  2 YIL ÖNCE DE SANSÜR UYGULANMIŞTI

 

Üstelikte bu sansür uygulaması yeni bir olay da değil...Facebook yönetimi bundan tam 2 yıl önce Kırıkkale Keskin Cezaevi'nde tutuklu bulunan Alaattin Çakıcı'nın görüşleri ve mektupları dahil olmak üzere birçok paylaşım yaptığı 'Alaattin Çakıcı' adlı Facebook sayfasını da yayından kaldırmıştı. Kaynak: Facebook’tan çifte standart: Alaattin Çakıcı'yı 'tehlikeli kişi' ilan etti

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri