Haber Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 10:01
 
Hükümetten 93 maddelik yeni reform paketi!
Hükümet ekonomiyle ilgili yeni reform paketini Meclis'e getiriyor. Açıklamayı Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ yaptı. Akdağ, yatırım ortamının iyileştirilmesi için hazırlanan 93 maddelik reform paketinin TBMM'ye geleceğini söyledi. İflas erteleme konusunda radikal kararlar var. Yeni reform paketi neler getiriyor? İşte ayrıntılar...
Ekonomi Haberi
Hükümetten 93 maddelik yeni reform paketi!

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ "Yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik 93 maddeden oluşan reform paketini TBMM'ye sevk edeceğiz." dedi. Akdağ, iflas erteleme ile ilgili de önemli bir açıklama yaptı. Hali hazırda yasak olan iflas ertelemede azami sürecin 23 ay olacağını açıkladı. Reform paketinin yasalaşması ile birlikte KHK ile gelen iflas erteleme yasağı da kalkmış olacak.

İşte Akdağ’ın açıklamalarından satırbaşları:

Şirket kuruluşunda yüzde 25'lik sermaye blokajı şartını kaldırıyoruz, şirketler 24 ay içinde ödemeyi gerçekleştirecek. Şirket kuruluşunu 7 işlemden 1 işleme indiriyoruz. Tasarı ile kurtarma anlaşması kurumu oluşturuluyor. İflas erteleme süreci azami 23 ay olacak. En önemli adımı icra iflas süreçlerinde atıyoruz. Yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik 93 maddeden oluşan reform paketini TBMM'ye sevk edeceğiz.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri