Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 09:32
 
Hüseyin Sözlü'den Baro yürüyüşüne CUK diye oturan açıklama!
Siyaset Haberi
Hüseyin Sözlü'den Baro yürüyüşüne CUK diye oturan açıklama!

Avukatlık yasasının değiştirilmesine ilişkin teklifi protesto etme bahanesi ile Türkiye'nin farklı illerinden Ankara'ya doğru yürüyüş başlatan baro başkanları, saatlerdir Ankara’ya sokulmuyor. Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve MHP Genel Başkan Baş Danışmanı Hüseyin Sözlü, “Bu yürüyüşün arkasında siyasi bir angajman ve gizli bir ajanda mevcuttur!” açıklamasıyla gündeme damga vurdu...

Sözlü şunları söyledi: 

“Sürekli olarak demokrasiden, hukuk devletinden, çoğulculuktan bahseden, hatta bu kavramları tekellerinde zannedenler,  parlamentoya giderek parti grupları ile konuşmak, fikir alışverişi yapmak yerine sokağa çıkmayı, yürümeyi tercih ediyorlar. Üstelik yürüyüş HDP ile eşzamanlı! 

Bu yürüyüş bir hak arama yürüyüşü değildir. Hak aramak isteyenler için fikir ve önerilerini paylaşacakları komuoyu platformları olduğu gibi aynı zamanda milletin temsil mercii olan yüce meclisimiz vardır. Bu yürüyüşün arkasında siyasi bir angajman ve gizli bir ajanda mevcuttur! 

Baroların geldiği noktayı anlamak için üyelerine dağıttıkları takvim yapraklarından, yaptıkları organizasyonlara kadar birçok adımlarına bakmak yeterlidir. Hukukun üstünlüğünü savunup, hukuksuzluklara önderlik etmek eğer ihanet değilse büyük bir aymazlıktır ki, bu kabul edilemez!

Örnek olarak; Adana Barosu'nun 2020 yılı takviminden bir sayfa. Yorumsuz olarak buraya bırakıyorum”

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri