google-site-verification=9o-PCanu17uNkRFRXfnrpvdGm4PqEkdFSkECFs4oyw4
Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 13:18
 
İşte sınıf sınıf öğrenci DERS PROGRAMLARI...!
Eğitim Haberi
İşte sınıf sınıf öğrenci DERS PROGRAMLARI...!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullar uzaktan eğitime geçti. İlkokul ortaokul ve liselerin uzaktan eğitim ders programı açıklandı. Açıklanan program Eğitim Bilişim Ağı'nın (EBA) yanı sıra TRT'den de yayınlanacak. Ders programı şöyle...

Koronavirüsü sebebiyle okullarda büyük risk altında olan öğrenciler eğitimlerine örgün eğitime alternatif olarak olarak karşımıza çıkan Eğitim Bilişim Ağı (EBA)  sistemiyle devam edecek.

Uzaktan eğitim pazartesi günü 09.00'da başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitim derslerinin detaylarını AA'nın Editör Masası'nda açıkladı.Uzaktan eğitim için gerekli hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Selçuk uzaktan eğitim derslerinin  Pazartesi 09.00’da başlayacağını söyledi.Derslerin okulda olduğu gibi 40 dakika değil 20 dakika olduğunu belirten Selçuk “Özellikle sınav senesinde olan çocuklar için ekstra bazı çalışmalarımız var.”dedi.

Program belli oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk , EBA üzerinden ilkokul-ortaokul ve liselerin EBA üzerinden alacağı derslerin programını açıkladı. Dersler EBA ve TRT üzerinden yayınlanacak.

Ders programı şu şekilde;

İLKOKUL 

 

ORTAOKUL

 

 

LİSE

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri