Haber Detayı
26 Ekim 2019 - Cumartesi 14:36
 
Kandil açıkladı : Adana'da ZEYDAN'A destek verdik...!
Siyaset Haberi
Kandil açıkladı : Adana'da ZEYDAN'A destek verdik...!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ve Suriye Milli Ordusu'nun düzenlediği Barış Pınarı Harekatı'nda, terör örgütü PKK'nın Suriye yolu PYD ağır darbe aldı. Örgüt sadece 9 günde, işgal ettikleri 2 bin 200 kilometrekareyi kayberken ve 702 elemanı etkisiz hale getirildi.

ABD SÖZÜNDE DURMADI

Büyük hezimetin ardından konuşan PKK elebaşı Sabri Ok, Barış Pınarı Harekatı karşısında duramadıklarını itiraf etti. ABD'nin sözünde durmadığını söyleyen Ok, "Güvenli bölge oluşturulacaktı. Ancak bundan bir anda geri adım attılar. Hava sahasını Türk devletine kapatabilirlerdi. Eğer öyle olmuş olsaydı durum daha değişik olacaktı" dedi.

İSTANBUL MERSİN VE ADANA HDP SAYESİNDE KAZANILDI!

Elebaşı Ok, TBMM'de görüşülen tezkere oylamasına 'evet' oyu veren CHP grubunu eleştirdi. Ok, "Herkes tutumunda kararlı olmalı. Güç birliği yapılmalı. Ancak CHP bu savaş karşı durmadı. CHP İstanbul, Mersin, Adana gibi yerleri HDP sayesinde kazandığını çok çabuk unuttu" dedi.

ZEYDAN KARALAR NE DİYECEK?

Bu açıklamalarından sonra ADANA BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ seçimlerinde KANDİL desteği aldığı aşikar bir şekilde ortaya çıkan ZEYDAN KARALAR'IN nasıl bir cevap vereceği merak ediliyor!

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri