Haber Detayı
19 Aralık 2017 - Salı 10:00
 
Karataşlılar Seracılık OSB Projesini dinledi
Karataş Bebeli mahallesine kurulması planlanan ve çalışmaları hızla devam eden Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi mahallelilere anlatıldı .
Ekonomi Haberi
Karataşlılar Seracılık OSB Projesini dinledi

Bilgilendirme Toplantısında proje danışmanları Vedat Kahyalar ve Can Kabaali  ile birlikte KarataşBelediyesi temsilcileri katılım gösterirken , mahalleliler proje danışmanları Vedat Kahyalar ve Can Kabaali den detaylı bilgiler aldılar .Bebeli mahallesi köy kahvesinde gerçekleştirilen toplantıya bölge halkı büyük ilgi gösterdi.


Projenin gündeme gelmesi ile birlikte mahallelilerde oluşan tedirginliğin önüne geçilmesi amacı ile gerçekleştirilen toplantıda , proje danışmanları detaylara değinerek mahalleliyi bilgilendirdi . Proje danışmanlarından Vedat Kahyalar; projenin bölgeye koyacağı katma değeri dile getirirken ,oluşacak iş potansiyeli ile sadece bebeli mahallelisinin değil Karataş’ın ,Adananın ve Ülkemizin ekonomisinin canlanacağını söylediler .

Besicilik yapan mahallelilerin proje için Bebeli Mahallesinde bulunan mera alanının kullanılması halinde , hayvanların otlatılması konusunda sıkıntı çekecekleri konusunda yaşadıkları tedirginliği iletilirken ,proje danışmanı Can Kabaali bölgede bulunan meranın tamamı üzerinde gerçekleştirilmeyeceğini , bölgede 5800 dekarlık mera alanının yaklaşık 3000  dekarının kullanılacağını ayrıca proje haricinde kalan mera alanının  ıslah edilerek  besicilik yapan mahallelilerin kullanımına sunulacağını belirttiler .

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri