Haber Detayı
27 Kasım 2021 - Cumartesi 12:06
 
Küçük Müslüme'nin ölümünün ardından ASILSIZ HABERLER!
Gündem Haberi
Küçük Müslüme'nin ölümünün ardından ASILSIZ HABERLER!

Müslüme'nin tutuklanan dedesinin küçük kızın biyolojik babası çıktığı yönündeki haberlerin ardından Barosu Çocuk Hakları Merkezi'nden yapılan açıklamada, Müslüme ile ilgili gizlilik kararına ve yayın yasağına uymayanlara tepki gösterildi.

 

Çocuk Hakları Merkezinin açıklamasında, "Mersin'in Gülnar ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra cesedi bulunan 3 yaşındaki Müslüme Yağal'ın ölümüyle ilgili, soruşturma dosyasında gizlilik kararı ve yayın yasağı olmasına rağmen basında ve sosyal medyada, 'DNA testi sonucuna ulaşıldı. Müslüme'nin dedesi babası çıktı' şeklinde yer alan asılsız haberleri Mersin Barosu olarak üzüntüyle takip etmekteyiz" denildi.

 

"AİLEYE ZARAR VERİCİ AÇIKLAMALAR"


Yayın yasağı olmasına rağmen basında ve sosyal medyada konu ile ilgili aileye ve kardeşlere zarar verici, yıpratıcı açıklamaların yer almasının da bir suç olduğu belirtilen açıklamada, "Müslüme davasının sağlıklı yürütülmesi, ailenin ve kardeşlerin toplumda rencide olmaması için, basında yer alan haberlerin kaldırılması konusunda Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi olarak başvurumuzu yapacağız. Gizlilik yasağına aykırı hareket eden ve bu eylemlerini yineleyen kişiler hakkında ise suç duyurusunda bulunacağımızı basına ve kamuoyunun bilgisine sunarız. Soruşturmanın en sağlıklı şekilde yürütülmesi için herkesin hassasiyet göstermesini önemle rica ederiz" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Küçük, Müslüme'nin, ölümünün, ardından, ASILSIZ, HABERLER!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri