Haber Detayı
12 Temmuz 2020 - Pazar 11:09
 
Mehmet Ay : Karalar Adana'yı rezil etmiştir! İstifa etmelidir!
Siyaset Haberi
Mehmet Ay : Karalar Adana'yı rezil etmiştir! İstifa etmelidir!

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın makamına gelen haciz sonrasında yapılan açıklama ve basına verilen fotoğraflara binaen çok sert ifadelerle Karalar'a yüklendi.

İşte Mehmet Ay'ın sert açıklamaları:

Kıymetli hemşehrilerim, Adana Büyükşehir Belediyesi dün skandal bir olayla daha gündem oldu. Borcunu ödeyemeyen Büyükşehir Belediyesinin başkanlık makamı haczedildi. Böyle bir utancı Adana’mıza yaşatan Sn. Zeydan Karalar’ı ve mensup olduğu zihniyeti kınıyorum.

Belediye hacze konu olan bu BORCU ÖDEYECEK MADDİ GÜCE SAHİPTİR. icra takibinden sonra da alacaklı firmadan mal alımı iddialari mevcuttur. Ancak borcu ödemeyip,haciz gelmesini sağlayarak,mağdur edebiyatı ile şov yapmıştır. Sn.Karalar, siyasi şov uğruna şehrimizi rezil etmiştir.

Belediyenin 2019 yılında 2 Milyar TL eski para ile 2 Kat Trilyon geliri varken Sn Başkan utanmadan çıkıp, makam odası haczedildikten sonra oraya birkaç sandalye koyarak görüntü veriyor. Şehrine bu utancı yaşatan bir Belediye Başkanı için en şerefli hareket, istifa etmektir.

Haciz olayı sıradan bir olay değildir. Yönetilemeyen Büyükşehir Belediyesi’nin iflas ettiğinin resmidir. Milyarlarca liralık bütçeye sahip Adana Büyükşehir Belediyesi’ni iflasa götüren Başkan, dün yaşanan haciz olayı ile Adana’mızı Türkiye kamuoyu önünde rezil etmiştir.

Makam odası haczedilen bir belediye başkanı için bundan daha büyük bir utanç olmaması gerekir. Bu rezaleti şehrimize yaşatan Büyükşehir Belediye Başkanı derhal istifa etmelidir. Makam odası haczedilmiş bir belediye başkanının “bu şehri yöneteceğim” iddiası kalmamıştır.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri