Haber Detayı
22 Aralık 2017 - Cuma 09:00
 
MHP'li Karakaya Doğumevi skandalını TBMM gündemine taşıdı
Siyaset Haberi
MHP'li Karakaya Doğumevi skandalını TBMM gündemine taşıdı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya; “Hastanelerde doğan çocukların başka ailelere verildiği” şeklindeki iddialarla ilgili “Tüm kamu ve özel hastanelerde doğum yapan annenin, doğan çocuğun babasının veya ebeveynlerin asla kuşku duymayacağı şartların sunulması toplumun beklentisidir.” dedi.

KARAKAYA ÖNERGE VERDİ

Mevlüt Karakaya, kamuoyu gündeminde yoğunluk kazanan ve birçok kaygılara neden olan hastanelerde doğan bebeklerin başka ailelere verildiği yönündeki iddiaları Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın cevaplandırması talebiyle yazılı soru önergesi veren Karakaya, “Bazı kamu ve özel hastanelerde doğan bebeklerin ‘öldü’ denilerek ailesine verilmeyip çocuk sahibi olmayı bekleyen başka ailelere satıldığı yönündeki iddialar kamuoyunu meşgul etmektedir.” dedi.

ÜÇ BAKANLIK BİRLİKTE ÇALIŞABİLİR

Geçmiş yıllara ilişkin iddialara konu olan Adana Meydan Doğumevi Hastanesi’ndeki olaylarla ilgili soruşturma ve inceleme başlatılmış olmasının “Önemli” olduğu vurgulanan önergede Karakaya, “Araştırmaların tüm illerde adı geçen hastaneler için de başlatılması yerinde olacaktır. Bu konuda Sağlık Bakanlığı’nın, İçişleri Bakanlığı’nın ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın işbirliği içinde eşgüdümlü ortak bir çalışma yapmaları daha sağlıklı sonuç verebilecektir.” teklifini paylaştı.

KUŞKU DUYULMAYACAK ŞARTLAR OLUŞTURULMALI

Adana Milletvekili MHP’li Mevlüt Karakaya şöyle devam etti: “İddiaların dikkate alınması ve benzer olayların yaşanmaması için tedbirler alınmalıdır. Tüm kamu ve özel hastanelerde doğum yapan annenin, doğan çocuğun babasının veya ebeveynlerin asla kuşku duymayacağı şartların sunulması toplumun beklentisidir.”

KAÇ İDDİA, KAÇ BAŞVURU VAR?

MHP Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Bakan Demircan’a şu soruları yöneltti: “Bahse konu olaylarla ilgili Bakanlığınıza ulaşmış kaç iddia ve başvuru vardır? Bu iddia ve başvurularla ilgili hangi çalışmalar yapılmaktadır? Benzer olayların bir daha yaşanmaması için ne tür adımlar atılacaktır?

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri