Haber Detayı
20 Aralık 2017 - Çarşamba 17:57
 
Öcal : Yapacak daha çok işimiz var!
Adana Oto Galericiler Sitesi Oto Center’in kurucu Başkanı İbrahim Öcal, yarım kalan bir dizi önemli proje ve hizmetlerini yeni dönemde hayata geçireceğini söyledi.
- Haberi
Öcal : Yapacak daha çok işimiz var!

Görev süresi boyunca yönetimiyle 20’nin üzerinde icraatı hayata geçirdiklerini hatırlatan Başkan Öcal, “Devletimizi yönetenlerin ilgi odağı olduk. Galerici esnaf arkadaşlarımın güvenini kazandık. Yeni dönemde hedefimiz yine hizmet. Oto Center’a yapılan hiçbir işi yeterli görmüyor ve hala eksiğimiz var diyoruz. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Hizmetin çıtasını arttırmaya devam edeceğiz” dedi.
Temelleri 2008 yılında atılan, 300’e yakın işyerinin tek çatı altında toplanarak faaliyet sürdürdüğü Adana Oto Center’de hizmet kalitesini yükseltmek, talep ve sorunlara yanıt vermek için mücadeleye devam edeceklerini belirten Başkan Öcal, yönetim kurulu ile yaptıkları toplantı sonrası genel kurulu, 13 Ocak 2018’de yapacaklarını duyurdu.
Adana Oto Center’de eksikliklerin yüzde 90’ını giderdiklerini anlatan Öcal, önemli gördükleri siteyi D-400’e bağlanma projesi çalışmalarının başladığını, yeni dönemde tamamen hayata geçeceğini söyledi.
İbrahim Öcal, Adana Oto Center’de başkanlık dönemi boyunca yönetim kurulu ile birlikte çok şeyler yaptıklarını kaydederek şöyle konuştu:
“Valilik, belediyeler ve milletvekillerimizle işbirliği içinde birçok projeleri hayata geçirdik. Örneğin Oto Center’e kalıcı eser kazandırmak adına iyi diyaloglarımızın da etkisiyle Noterlik’in kurulmasını sağladık. Yaptıklarımız ve yarım kalan projelerimiz var. Adana ekonomisine katma değer oluşturmak, siteyi daha iyi yerlere taşımak ve galerici esnafın taleplerini karşılamak için ‘yola devam’ diyoruz.”
Oto Center ve Oto Galericiler Odası işbirliği ile Adana’daki oto galericilerin tek vücut halinde olduğunun da altını çizen Başkan Öcal, “Ayrıca oda ve sitede sağlanan bu güzel birlikteliğin devamı ve daha verimli sonuçlar doğurması adına da ‘devam’ diyoruz. Bu birlikteliğimiz ve hizmet gücümüzle, Türkiye’ye örnek olacak işler yapmaya devam edeceğimize inanıyorum” diye konuştu.
Öcal, sitenin, bünyesine katılan noterlik, bankacılık, sigortacılık ve ekspertiz birimleri ile tek merkezden işlem yapılan ikinci el araç üssü haline geldiğini anımsatarak görev süresi boyunca sunulan hizmet ve projelerini şöyle sıraladı:
“22 Temmuz 2010 yılında yapılan seçimle, müteahhit firmadan bütün yetkiler bize devroldu. Adana Oto Center oluşumu o günden sonra hayata geçmeye başladı. Tabi birçok olumsuzluk ve çözüm bekleyen dağ gibi sorunlara karşın bize güvenen esnaf arkadaşlarımızın güvenine layık olmak adına ‘Ya Bismillah’ dedik. Geldiğimiz nokta itibariyle birçok şey yaptık. Oto Center önündeki 2 Metre 80 cmlik yolu site seviyesine indirterek, 30 metrelik bulvar kazandırdık.
DSİ’ye ait kanal boyuna koruma bariyerler yapılmasını sağlayarak, araç düşmelerinin önüne geçtik. Site önüne yaya köprüsü yapımını talep ederek, ulaşımı kolaylaştırdık. Yeşiloba TOKİ önündeki eski köprünün ön kısmına beton köprü yaptırarak, ulaşımı sağladık. Yolun inmesinden dolayı yol ortasında bulunan elektrik direkleri kaldırtılıp, enerji hattı site önündeki yoldan ana yola kadar toprak altından götürüldü. Adana’da ilk fiber optik uygulaması, Türk Telekom ile yapılan protokol sonucunda pilot bölge seçilen Oto Center’da hayata geçti. Site içindeki oto pazarı yeri ve konumu oluşturuldu, bunun için belediyelerden 500 kamyon civarında mucur dökülüp, üzerine de sati kaplama yapılarak sağlam bir zemin sağlandı. Çarşı merkezinden sökülen ağaçların, geri kazanımı Oto Center’e dikilerek sağlandı. Oto pazarı içine dikilen ağaçların çevresine oturma bankları yaptırıldı. Site içindeki 35 adet güvenlik kamerası yenilendi. Site yönetimi olarak 80 metreden yer altı suyu çıkartılarak. 300’e yakın işyerine 8’de 1 oranında ucuz su olanağı sunuldu. Yoğun elektrik kesintilerine karşın su motorlarına 80 KWH’lık jeneratör takıldı. Site içindeki 52 adet elektrik aydınlatma direkleri, komple sökülerek 10 metre merdiven boyuna getirildi. Site içine yön levhaları ve araç park edemez levhaları monte edildi. Site çevresi komple dikenli tel ile çevrilerek, güvenliği arttırıldı. Site ana girişine modern görünümlü çift sürgülü kapı yapıldı. Site yönetim binasının komple iç ve dış bölümleri tadilat edildi. Site güney girişine 30 metrelik giriş ve çıkış totemi takıldı. Site çevresindeki bütün yollar açtırılarak, alt yapı sorunları ASKİ desteğiyle çözüldü. Çarşı içinde dağınık halde bulunan galerici esnafını siteye taşıma işi ilçe belediyeleri ile koordineli çalışarak sağlandı. Bunun yanında ayrıca tır, kamyon, çekici gibi vasıtaların barınacağı bölümleri de bu bölgeye kazandırarak bölgeyi Adana’nın ikinci el araç üssü haline getirdik. Ve en önemlisi bazı ilçelerde bile bulunmayan Noterlik hizmetini de site içine dahil ettik. Oto Center tüm marka ve çeşit aracın tek çatıda toplandığı, noterlik, bankacılık, ekspertiz, sigortacılık gibi hizmetler ile tek merkezden yapıldığı bir merkez oldu.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri