google-site-verification=9o-PCanu17uNkRFRXfnrpvdGm4PqEkdFSkECFs4oyw4
Haber Detayı
09 Temmuz 2015 - Perşembe 10:44
 
Pozantı, çilekte marka olacak
Bereketli topraklar üzerinde yer alan Adana, Büyükşehir Belediyesi'nin projeleri ile bereketine, bereket katacak. Pozantı, Büyükşehir Belediyesi’nin üreticilere vereceği destek ile çilek diyarı olacak.
Ekonomi Haberi
Pozantı, çilekte marka olacak

Adana Büyükşehir Belediyesi, Adanalı üreticiyi ve tarımı desteklemek adına proje üzerine proje üretmeye devam ediyor.  Adana Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen 'Pozantı Çilek Destekleme Projesi' ile Pozantı'nın çilekte bir marka olması hedefleniyor. 

ÇİLEK ÜRETİCİSİNE DESTEK

Proje kapsamında, Pozantı'nın 11 mahallesindeki 100 dekarlık alan için başlatılan, 300 bin adet çilek fidesi dağıtımına devam ediliyor. Pozantı'nın Karakışlakçı, Alpu, Akçatekir, Aşçıbekirli, Dağdibi, Fındıklı, Gökbez, Kamışlı, Yağlıtaş, Yazıcak ve Yukarıbelemedik mahallelerine gerçekleştirilen çilek fidesi dağıtımı sonucunda yapılacak çilek üreticiliği ile üreticilerin sosyo ekonomik düzeylerini arttırmak amaçlanıyor. 

MAKİNELER TESLİM EDİLDİ

Ayrıca, proje kapsamında üreticilerin talepleri doğrultusunda alınan, çilek fidesi dikimi öncesi toprak hazırlama makinelerini Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Pozantı Belediye Başkanlığı'na teslim edildi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri