google-site-verification=9o-PCanu17uNkRFRXfnrpvdGm4PqEkdFSkECFs4oyw4
Haber Detayı
22 Eylül 2021 - Çarşamba 00:43
 
Sende kimsin CEVDET ÇEVİK... Kimler koruyor seni ?
Asayiş Haberi
Sende kimsin CEVDET ÇEVİK... Kimler koruyor seni ?

İstanbul’da çok sık tartışılan çakarlı araçlarla mücadele sorunu Adana bazında da gündeme getirdi. Bu araçlardan Adana’da bulunuyor mu, yasal açıdan sakıncalı olması nedeniyle herhangi bir önlem alınıyor mu? 
 
Turgut Özal Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren birçok esnaf, konuya ilişkin haber merkezimizi şikayet yağmuruna tuttu.  Öyle ki; güçlü ve korunur bir kimliğe sahip olduğu algısı-korkusu nedeniyle kimliklerinin açıklanmasını dahi istemediler!
 
İddia ve şikayet konuları saymakla bitmiyor. Turgut Özal Bulvarı Yemen Kahvesi sahibi Cevdet Çevik, 06 TC 786 plakalı özel otomobilinde yasadışı olarak çakar ve siren sistemi kullanıyor. Bu da civarda gürültü panik ortamı yaratıyor, işlerini etkiliyor. 
 
Esnaf, “Araçta Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili makam aracı kartı bulunmakta. Doğru olup olmadığını bilmiyoruz. Gerçek te olabilir sahte de. Araştıran arkadaşlarımız aracın kayıtlarda Çevik Global Kuyumculuk adına kayıtlı çıktığını bildirdi” iddiasını dile getirdi. 
 
Bir başka suçlama da, mekanın +18 yaşından küçüklere yasak olan ve Cumhurbaşkanlığının pandemi dolayısı ile yasakladığı nargile tütün ürününü şu anda mevcut şekilde hem küçüklere hem büyüklere satışı gerçekleştiği şeklinde.  
 
En vahim iddia: Söz konusu işletme bir defa +18 yaşından küçüklere bir defa da TAPDK (Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığı) belgesi olmadığı için ceza yedi. Bu ceza Çukurova Emniyet Müdürlüğü ve Çukurova Kaymakamlığı tarafından iptal mı edildi, herhangi bir işlem yapıldı mı? Cevdet Çevik, bu bu belgeye sahip olup olmadığı konusunda konuşacak mı? 
 
İşte, tüm bu sorular yanıtını bekliyor. İlgili kişi ya da birimlerce açıklama yapılması durumunda objektif yayıncılık ilkesi gereği cevap hakkını tanıyacağımızı şimdiden duyururuz.

 

KAYNAK : www.objektifa.com

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri