Haber Detayı
02 Temmuz 2020 - Perşembe 14:05
 
Seyhan Belediye meclisinde Muhalifler Akay'ı salladı...!
Siyaset Haberi
Seyhan Belediye meclisinde Muhalifler Akay'ı salladı...!

Seyhan Belediyesi Temmuz ayı ilk oturumu AK Parti ve MHP Meclis üyelerinin gündem dışı yaptıkları konuşmalarda Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve yönetim kadrosuna sert eleştiriler yapıldı.

Seyhan Belediyesi Temmuz ayı oturumu Başkan Kemal Akay Başkanlığında gerçekleştirildi. Gündem maddelerine geçilmeden önce gündem dışı söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Yalçın Limoncu, 17 aydır Belediye Başkan Yardımcıları, Bürokrat ve Müdür değişikliğinin yaşandığına dikkat çekerek "Koltuk kapmaca mücadelesini izlemekten yorulduk. Enerjinizi içeriye değil, Seyhan'a Seyhanlıya harcayın. Faaliyet raporu tam bir fiyasko olduğunu gördük. Seyhan'a hizmet yapın. Geçmiş dönemden kalan yarım işler, hala yarım" dedi.

MHP Grup Başkan Vekili Şehmus Uçar ise, "Belediyecilik vizyon işidir, vizyonu olmayan birini göreve getirirseniz o günü kurtarmaya çalışır" ifadelerini kullandı. Araç kiralama, icracı müdürlüklerinin harcamalarını da gündeme getirdi. Uçar, "Buradan söylüyorum, kent meydanı, işçi konukları ve yer altı konteynırları Seyhan'ın kamburu olacaktır" diye konuştu.


AK Parti Seyhan Belediye Meclis üyesi Şule Özülkü "daha önce hiç bir belediye tecrübesi olmayan, güvenlik amiri olarak belediye gelen ve her ne hikmetse çok hızlı bir şekilde yükselen bir kişi var. Bu kişi önce iştirakler müdürlüğüne vekaleten atandı, şimdi ise, Başkan yardımcısı olması gündemde tüm icracı müdürlüklerin bu kişiye bağlanması konuşuluyor. Belediyecilik temelde tecrübe işidir.CV'sinde yerel yönetimlere dair tek bir referans olmayan bir şahıs sırf özel ilişkileri sebebiyle nasıl bu kadar kritik göreve atanabiliyor. Şahsın askerlikten gelme olduğu ve Özel Kalem Müdürü ile sıkı bir dostluğunun olduğu herkesin malumu. Sayın Başkan sormak istiyorum tecrübe, liyakat kavramları yönetiminiz için ne ifade ediyor. Belediye içinde askeri bir yapılanmaya mı gidiliyor. Karar alma mekanizmalarında yer verilen insanların ilgili konularda ehil kişiler olması mı daha önemli yoksa özel kalem müdürünüz ve şahsınızla olan ikili ilişkiler mi önemli" dedi.

Kent Meydanının Büyükşehir'e devredileceği söylentisinin bulunduğunu ifade eden Şule Özülkü, "Eğer böyle bir devir söz konusu ise Seyhan Belediyesi'nin kasasından çıkan 180 milyon, eski ifadeyle 180 trilyon tutar ne olacak? Büyükşehir Belediyesi bu tutarı ödeyecek mi? Bilinmesini isterim ki böylesine bir durumda Seyhanlı hemşerilerimizin hakkını sonuna kadar arayacağız"  diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri