Haber Detayı
02 Temmuz 2020 - Perşembe 13:53
 
Yüreğir'de her can KOCAİSPİR'E emanet...
Yaşam Haberi
Yüreğir'de her can KOCAİSPİR'E emanet...

Yüreğir Belediyesi, sokak hayvanları için suluk ve mamalık üretimine başladı.

Suluk ve mamalıkların ilçede parklar ve ihtiyaç duyulan her noktaya bırakılacağını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet
Kocaispir, ‘Kedi Kısırlaştırma ve Tedavi Merkezi’ çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Yüreğir Belediyesi veteriner işleri birimi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında sokak hayvanları için belediye ile gönüllü olarak çalışan, DOHAYKO, CANKODER, KİHAYKO, Yüreğir Hayvan Hakları Hareket Grubu, Güçlü Yürekler Ekipleri ve hayvan severlere mama dağıtımı gerçekleştirildi.

 

Yüreğir’de yaşayan her canlının kendilerine emanet olduğunu vurgulayan Başkan Kocaispir, “Yüreğir Belediyesi olarak kendi imkanlarımızla suluk ve mamalık üretimine başladık. İlçemizde bulunan tüm parklarımıza ve uygun olan, ihtiyaç duyulan her noktaya dağıtacağız.

 

 

Her ay düzenli olarak kuru mama dağıtımı yapıyoruz.

 

Sokak hayvanlarımıza yönelik ilçemizde inşa edeceğimiz Kedi Kısırlaştırma ve Tedavi Merkezi çalışmalarımız da devam ediyor.
İlçemizde bulunan her canın bize emanet olduğu bilinci ile görev yapıyoruz. Duyarlılığınız için sizleri tebrik ediyorum. Özellikle bu
sıcak günlerde derdini anlatamayan can dostlarımızı ihmal etmeyelim.” dedi.

Yapılan çalışmalardan memnun olduklarını belirten hayvan severler duyarlılığı için Başkan Kocaispir’e teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri