Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 13:38
 
Zeydan Karalar'dan ÖTEKİLEŞTİREN 29 Ekim videosu...!
Siyaset Haberi
Zeydan Karalar'dan ÖTEKİLEŞTİREN 29 Ekim videosu...!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir video çalışması yayımlayarak Cumhuriyet Bayramını kutladı...

VİDEO İÇERİĞİNDE TÜRKEŞ ve ERBAKAN SAYILMADI

Videonun içeriğinde bugüne kadar Türkiye'de siyasi liderlik yapmış isimlere yer verilirken "Halk çocuklarının, halk tarafından seçilmesini sağlayan Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlu olsun" teması işlendi. Ancak bu videoda MHP'nin ve Ülkücü Hareketin Efsane Başbuğu Alparslan Türkeş ve ile Milli görüş siyasetinin Lideri olan Eski Başbakan ve Başbakan Yardımcılığı görevlerini başarıyla icra eden Necmettin Erbakan ismine yer verilmedi! Bu isimlerin yanı darbe ile değil TBMM tarafından seçilen 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Abdullah Gül isimlerinin de sayılmaması, yine demokrasi savunucu olduğu iddia edilen Karalar'ın ideolojik sağlantısı olarak gösterildi. 

ÖTEKİLEŞTİREN CHP ANLAYIŞI!

Videoyu izleyen vatandaşlar bu duruma tepki gösterirken, Türkeş ve Erbakan gibi bu ülkenin insanlarının helal oylarıyla seçilen Liderlerini görmezden gelmek ideolojik bir takıntının tezahürü olarak algılandı. CHP zihniyetinin sürekli bu tür ötekileştiren anlayışı ile toplumun katmanlara ve taraflara bölündüğünü söyleyen vatandaşların bu videoya tepkileri uzun süre sürecek gibi görünüyor.

İŞTE İSMİ GEÇEN LİDERLER

SÜLEYMAN DEMİREL

TURGUT ÖZAL

BÜLENT ECEVİT

ERDAL İNÖNÜ

KEMAL KILIÇDAROĞLU

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

 

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri