• DOLAR 2,3416 TL
  • EURO 2,8915 TL
  • Altın 89,5197 TL
as

Adana seçmenin nabzı!

adana-secmenin-nabzi

Haber Müdürüm yanına çağırıp "Bundan böyle her hafta seçmenin nabzını tutacaksın. Hangi Aday Adaylarını tanıyorlar, kimleri aday olarak görmek istiyorlar, adaylardan beklentileri nedir diye soru sorup sayfa hazırlayacaksın" dediğinde önce biraz korktum sonra inanılmaz mutlu oldum. Bana verilen bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için de sokak sokak, mahalle mahalle dolaşıp her yaş grubundan, her meslek grubundan insanlara fikirlerini sordum. Hatta hızımı alamayıp kendi ailemle de minik bir anket yaptım. İşte vatandaş, işte seçmenin nabzı... Görünen o ki seçmen henüz tüm adayların tanımıyor. Ve verdikleri yanıtlara bakılırsa medyada daha çok yer alan isimler seçmenin aklında daha fazla kalıyor. Aytaç Durak (henüz adaylığını açıklamasa da), Hüseyin Sözlü, Ali Uğur Akbaş, Tuncay Karaytuğ, Yüksel Evsen, Akif Kemal Akay, Ramazan Akyürek ve Soner Çetin isimleri seçmenin gözünde şimdilik ön plana çıkan isimler. Tabi bu noktada Ak Parti'nin aday adaylarının henüz açıklanmadığını hatırlatmamıza gerek yok sanırım.
26 Ağustos 2013 Pazartesi 12:27

 Çoğunun ortak derdi yapılmışın bozulup tekrar yapılması alışkanlığından vazgeçilmesi. Dürüst yönetici istiyorlar, açıkça "Çalmasınlar" diyorlar. Doğa katliamına kesinlikle karşılar ve yeşil alanların çoğaltılmasını istiyorlar. Bunun yanı sıra hayvan barınakları, İki Adana takımından en az birinin süper lige çıkması gibi istekler de var. Bizden aday adaylarına iletmemizi istedikleri konular özetle böyle. Biz vatandaşla aday adayları arasındaki köprü görevimizi yerine getirdik. Umarız kenti yönetmeye kalkanlar seçmenin bu isteklerine kulak tıkamazlar.

 

ŞEVVAL GÖKÇE / 5 OCAK GAZETESİ

Mehmet Doğan 48 - Emekli

 

Mehmet Doğan'ın tanıdığı aday aday adayı Soner Çetin. Beklentisi ise aday adaylarının 

Daha fazla çalışmaları. Mehmet bey diyor ki," Görünen güzellikleri yıkıp değiştirmelerini değil olmayanları getirmelerini istiyorum. Adana'nın şu anda köstebek yuvası haline dönüşmüş durumunu göz önünde bulundurursak Mehmet Bey  çok da haksız sayılmaz hani.

 

2

 

Ahmet Bulut 30 - Mekanik Mühendisi

 

Aytaç Durak, Hüseyin Sözlü

 

"Gümbür gümbür Aytaç Durak gelirse en güzel şeyler olur Adana'ya. Ama Hüseyin Sözlü de olur" diyor Ahmet Bey. Aytaç durak henüz herhangi bir partiden adaylığı açıklanmasa da bu seçimde de kilit noktası durumunda olacağı tahmin ediliyor. Çoğu seçmen yeni adaylarla yola devam edilmesi gerektiğini savunurken Ahmet bey'in Aytaç Durak tutkusu belli ki kullanacağı oyda önemli ölçüde rol oynayacak.

 

3

 

Bedir Demiral 59 - Yayın Kültür Hizmetleri, siyasetçi

 

Aytaç Durak, Hüseyin Sözlü

 

"İtalya  gibi çoğu yerde koalisyonlar var. Daha da yükseltip küçük yerler iş imkanı sağlayabilir. Yaşlılara uygun meclis odaları açılabilir. Ayrım yapılmaması gerekir vatandaş arasında." Bedir Bey'in görüşleri böyle. Belki de yaşı gereği beklentileri arasında ilk sırada yaşlılara uygun meclisler açılması konusu var. İş imkanı sağlanması yönündeki isteği ise hemen hemen tüm seçmenin ortak dileği.

 

4

 

Vedat Turgay 21 - Serbest meslek

 

Ali Uğur Akbaş'ı destekliyor ve çok bir istekte bulunmuyor. Onun da tek isteği iş imkanının sağlanması. Vedat bey'in 21 yaşında olduğunu göz önüne alırsak gençlerin geleceklerine yönelik iş sorununun en büyük sorunları olduğunu kestirmek zor olmuyor. Bu durumda Ali Uğur Akbaş kazanırsa sanırız genç destekçisine de bir iş imkanı sağlar.

 


 

5

 

Soner Nacar 20 - Öğrenci

 

Soner Çetin, Hüseyin Sözlü, Tahsin Şahin

 

"İşsizlik  problemlerini kaldırsın. Çalmasınlar. Kaldırımlarla uğraşıp durmasınlar. Trafiği düzeltsinler. İnter parktan şikayetçiyim" diyor 20 yaşındaki öğrenci arkadaşımız. Favori adaylarına bakılırsa keskin bir siyasi parti kimliği yok. Hangi partiden olursa olsun hizmet verecek aday bekliyor. Onun da öncelikli problemleri işsizlik ve hepimizin ortak problemi olan yeşil alanların talan edilmesi.

 

6

 

Bilal Keleş 20 - Serbest meslek

 

Soner Çetin, Yüksel Evsen, Hüseyin Sözlü, Tuncay Karaytuğ

 

20 Yaşındaki Bilal keleş'in favori adaylarına baktığımızda da siyasi partiden çok isimlerin ön plana çıktığını görüyoruz. Hem MHP'li hem de CHP'li adaylara destek verebileceğini söylüyor. Tabii tek şartla: "Kaldırımları gereksiz yere perişan etmesinler" diyor.

 

7

 

Ezgi Çelik 18 - Öğrenci

 

Yüksel Evsen, Hüseyin Sözlü ve Soner Çetin'i destekleyen öğrenci arkadaşımız aslında tüm gençlerin hayallerinin gerçekleşmesi yolunda istekleri sıralıyor. Gençlik merkezleri istiyor ve daha fazla spor alanları yapılması gerektiğini savunuyor.

 


 

8

 

Süleyman Yıldırım 59 - Servis İşletmeciliği

 

Hüseyin Sözlü, Alper Pişkin, Bilal Uludağ'ı şanslı gören Servis İşletmecisi Süleyman Yıldırım belki de mesleği gereği en çok sıkıntı çektiği trafik sıkışıklığının biran önce düzeltilmesini istiyor.  "Yolları genişletsinler. Dörtyol ızdırap. Ben şoförüm. Rezillik çekiyoruz. Alt geçitler, üst geçitler yapsınlar. Atatürk Caddesi'ndeki kaldırım çalışmasını 2 aydır bitiremediler, esnaf perişan." diyor

 

9

 

Özgür Ünsal 67 - Emekli

 

Özgür bey Aday adaylarının hiç birisini tanımıyor. Ama kim aday olursa olsun daha dürüst, daha  canlı olsunlar istiyor.  "Vatandaşla iç içe olmak önemli. Trafik rezil" diye özetliyor beklentilerini. Özgür beyin açıklaması da gösteriyor ki yerel seçimlerde partiden çok yapılacak hizmetler ön plana çıkıyor.

 

10

 

Erol Yeşil 44 - Serbest meslek

 

Ali Uğur Akbaş, Mustafa Akkuş, Yüksel Evsen, Ramazan Akyürek

 

Erol Bey'in desteklediği adaylara bakılırsa MHP'den olsun da kim olursa olsun gibi bir sonuç çıkıyor ortaya. Onun beklentilerinde ise öncelik spor. "Adana takımlarına maddi destekte bulunsunlar. Bu takımları artık süper ligde görmek istiyoruz. Titiz çalışsınlar. Spor kompleksleri istiyoruz" diyor.

 

11

 

Nurullah Tektaş 28 - Serbest meslek

 

"Hüseyin Sözlü, Soner Çetin" diyor Nurullah Bey. İsteklerini ise şöyle sıralıyor: "Samimiyetle dürüst bir hizmet bekliyoruz. Yol çalışmaları daha titiz olmalı. Altyapı çalışmaları istiyoruz".

 

12

 

Miray Gökçe 23 - Öğrenci

 

Soner Çetin, Elif Doğan Türkmen'i destekleyen öğrenci kardeşimiz Miray, acı bir Türkiye gerçeğini de ortaya koyuyor ve devleti soymasınlar diyor. "Rahat yürüyebilmek için parkelerin değişmesini istiyoruz. Dolmuşlara ayakta yolcu alınmasın. Devleti soymasınlar" diye de ekliyor.

 

13

 

Gökhan Atasoy 30 - Beden Eğitimi Öğretmeni

 

Soner Çetin ve Alper Pişkin'i şanslı gören Öğretmen Gökhan Atasoy ise beklentilerinde yeşil alanları ön plana çıkarıyor. "En büyük ihtiyaç yeşil alan. Dinlenme parkı, spor parkları ve park alanları artırılmalı. Ağaçlandırma artırılmalı." Diye konuşuyor.

 

14

 

Elvin Atasoy 31 - Turizmci

 

Elif Doğan Türkmen ve Alper Pişkin'i destekleyen Elvin hanım ise hayvan haklarını da gündeme getiriyor ve diyor ki, "Trafik kontrolleri artırılmalı. Şoförlerin dikkatsizliği cezalandırılmalı. Yeşil alanlar fazlalaştırılmalı. Menderes Bulvarı daha temiz ve etkin hale getirilmeli. Hayvanların yemek su ihtiyacı için sokaklara belli yerlere sular koyulmalı. Veterinerler artırılmalı"

 

15

 

Emel Akdoğan 60 - Ev hanımı

 

Akif Kemal Akay, Soner Çetin, Yüksel Evsen'i şanslı gören ev hanımı Emel Akdoğan da partiden çok aday isimleri önem verenlerden. İstekleri şöyle: "Planlı yollar olsun yağmurda rahat yürüyelim sular birikmesin. Bütün yollarda çalışmalar aynı anda yapılmasın trafik berbat oluyor. Metro güzergahı sadece huzur evleri ve Optimum olmasın. Ağaçları kesmesinler ki gölgelerinden yararlanalım".

 

16

 

Çağatay Gökçe 18- Öğrenci

 

Yüksel Evsen, Ali Uğur Akbaş, Hüseyin Sözlü, Soner Çetin, Akif Kemal Akay isimlerini tanıyan 18 yaşındaki öğrenci Çağatay gökçe'nin istekleri açık ve net: "Sadece kendilerinin değil halkın ne istediğini dikkate alarak hareket etsinler" diyor.

 

17

 

Mustafa Gökçe 49 - Özel Sektör

 

Yüksel Evsen, Ali Uğur Akbaş, Bilal Uludağ, Orhan Ekici, Ramazan Akyürek, Hüseyin Sözlü, Soner Çetin, Akif Kemal Akay isimlerini sayarak neredeyse tüm adayları tanıdığını gösteriyor Mustafa Bey. Onun beklentileri de imardan yana. O da şöyle diyor: "Düzgün kaldırımı yıkıp yenisini yapmasınlar. Park alanlarını çoğaltsınlar".

 

18

 

Ebru Günem 32 - Memur

 

Akif Kemal Akay, Soner Çetin, Elif Doğan Türkmen, Hüseyin Sözlü'ye destek veren 32 yaşındaki Ebru Hanım beklenti düzeyi oldukça yüksek ve önemli. Şöyle sıralıyor isteklerini: "Düzenli trafik sağlasınlar. Dilencileri kaldırsınlar. Sinekle mücadele artırılsın. Sokakta emniyetin kontrolleri arttırması".

 

19

 

Zehra Yürk 23 - Öğrenci

 

"Soner Çetin, Akif Kemal Akay, Alper Pişkin" diyen 23 yaşındaki öğrencimiz beklentisi kısa, net ve tek: "Sokak hayvanlarına barınak olanağı sağlansın" diyor sadece.

 

20

 

Hasan Ölçer 28 - Özel Sektör

 

Ali Uğur Akbaş, Soner Çetin, Hüseyin Sözlü'yü tanıyan Hasan ölçer ise sanayileşmeye dikkat çekiyor ve "Menderes Bulvarı daha etkin ve temiz hale getirilsin. Daha fazla yeşil alan oluşturulsun. İş olanakları sağlansın. Sanayileşme artırılsın" diye isteklerini sıralıyor.


Haber okunma sayısı: 566

a


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

En Başarılı Belediye Başkanı Sizce Kim olur ?

En Başarılı Belediye Başkanı Sizce Kim olur ?

Ankete Katıl Sonuçlar

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
654 hit, 154 ziyaretçi, 159 ziyaret
Bu hafta:
7722 hit, 1553 ziyaretçi, 2834 ziyaret
Bu ay:
44238 hit, 8071 ziyaretçi, 14569 ziyaret
Toplam:
4547147 hit, 1017593 ziyaretçi, 1930163 ziyaret