Yazı Detayı
11 Şubat 2020 - Salı 23:03
 
TEMSA MI DEMİŞTİNİZ?
İsmail NERİMANOĞLU
 
 

Temsa için onca yaygara koparıldı. Bir yerde sermayenin halk üzerindeki hâkimiyetini de gördük. Sosyal demokrat geçinen, sosyalist ve hatta komünist olanlar ucuz siyasetle iktidarı suçladı. Oysa duruşu –kaldıysa tabii- gereği sermayenin karşısında olmalıydı. Satışı yapanı da alışı yapanı da sigaya çekmeliydi n’oldu dersiniz?

Çok kişilik komedi…

Halkın nezdinde iktidarı yıpratmak adına vay efendim Temsa kapanıyormuş. Kapansın! Milleti dolandırıyorsa ne gereği var…

Hangi siyasi hangi milletvekili ilk olarak şunu sordu? Sabancıların elindeyken durum iyi ise zarar eden bir şirketi kim niye alsın?

Hikâyesi yeni bir şirket mazisi olmayan iddiaya göre yabancı bir sermaye sahi yaş tahtaya neden bassın?

Sahi n’oldu Temsa?
Hesapları uzmanlar tarafından inceleniyor mu?
Satışı hangi şartlarda gerçekleşmiş?
Bu satışın gerçekleşmesinde sermaye piyasası bu işin neresinde?
Onca insan işsiz kalacaktı kapıya konacaktı?
Yaygaraya gelince ön sırada cenaze namazında kameralara denk gelebilmek için ön saf kavgası yapan omuz atan siyasi karikatürler nerede kaldı sizin takipçiliğiniz?

Soruları barındıran Temsa hikayesi… Fabrikaya kadar giden işçinin yanında kadraza giren siyasiler Temsa ne durumda? Bileniniz var mı?

Değilse iktidarı suçlamak en kolay olan mıydı? Sahi, Sabancılar Temsa’nın satışında neden sorgulanmadı? Misal geçen yıl şu kadar ciro çekti şu kadar ihracat yaptı denen şirket ne oldu de geçen yıl geçmeden kapısına kilit vuracak duruma geldi?

Şimdi bir babayiğit aranıyor…
O gün işçinin yanında durup poz verenler bugün Sabancı ailesine soru sorabildi mi yoksa tahterevallinin neresindeydiniz?

Temsa’nın seyrini akıbetini sesini yükseltenler işçinin yanındayız, kapattırmayız diyenler nerelerdesiniz? Son tahlilde Temsa’da durum nedir?

Sütunlarımız açıktır. Cevabınızı bekliyoruz. Hakkını savunduğunuz ve kitlelere duyurduğuz halkın en doğal hakkını verelim derim.

 
Etiketler: TEMSA, MI, DEMİŞTİNİZ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri